• https://www.facebook.com/aft.havalandirma/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905386310850
  • https://twitter.com/aftbaca
  • https://www.instagram.com/aftbaca/
  • https://www.youtube.com/watch?v=fRmaMOwvZ4U

Havalandırma Baca ve Davlumbaz Sistemleri

0538 631 08 50 (aramak için tıkla)

Baca Ve Havalandırma sistemleri
havalandırma ve baca sistemlerinde hava kanalarıyla bacadan kimyasalların veya dumanın çıkması sağlanmış olur
Davlumbaz
Endüstriyel davlumbazlar genel olarak restoran lokanta kafelerde ızgara yapılan toz emiş sistemlerinde ızgaracılarda çıkan gazın kimyasalların ve tozun toplanılarak havalandırma veya baca ya yönlendirilmesini sağlayan malzemeye endüstriyel davlumbaz denir
Salyangoz Fan
Salyangoz tipi fanlar genel amacı davlumbaz la toplanılan gazların havalandırma ve baca sistemleriyle dışarı atılmasını sağlar salyangoz tipi fanlar genel olarak ısı yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde tercih edilir
Tank Ve Silo İzolasyonu
tank ve silolarda ısı kaybını en aza indirmek için kullanılan sistemlerdir. Taş yünü ve kauçuk gibi malzemelerden izole edilen tank veya silo üzerine alüminyum paslanmaz sac ile kaplanılarak muhafaza edilmiş olur

YEDPA HAVALANDIRMACI

YEDPA HAVALANDIRMACI

 sprol boru,genel havalandırma

Galvaniz spiro kanal genel olarak havalandırma amaçlı uygulanır.Mekanın dekoruna göre isteğe bağlı fırın boya yapılmaktadır.Görsel açıdan oldukça göze hitap eden bir üründür.Aynı zamanda BACA olarakta kullanılmaktadır. İMALAT VE MONTAJ HİZMETİ VERİLMEKTEDİR.

KARE HAVA KANALLARI

 hava kanalı,kare kanal

Havalandırma kanalı TSE standartlarına uygun, 0,50 mm’den 1,20 mm’ye kadar her kalınlıkta ve her ebatta üretim, ,Sesyalıtımı ve ısı yalıtımı ihtiyacına göre iç ve dış Kauçuk-Akustik izolasyon yapılmaktadır.Galvaniz ve paslanmaz sacdan imal edilir.kanallar birbirine uyumlu olarak imal edilmiş olup flanş ve köşelerde minimum sızdırmazlık, üretim sonrasında mastik ile minimum sızdırmazlık sağlanmaktadır.İMALAT VE MONTAJ HİZMETİ VERİLMEKTEDİR.

HAVALANDIRMA MENFEZLERİ

 menfezler ve menfez çeşitleri görsel
Havalandırma Menfezi ortamdaki havayı ihtiyaca bağlı doğrultuda içeriden dışarıya ya da dışarıdan içeriye aktarmaya yarayan görsel açıdan şıklık kantan kanalcıklardır. Hava miktarına ve mekanın dekoratif yapısına göre tip ve boyutu farklılık gösterir. ÜRETİMİMİZ MEVCUTTUR.

HÜCRELİ FAN SİSTEMLERİ

 hücreli fan,fan      Hücreli fanlar 

1500 m3/h - 50000 m3/h hava debisine kadar imal edilmektedir.SIK kanat ve SEYREK kanat olarak ikiye ayrılır.Yağlı ve aşırı tozlu işlerde seyrek kanat kullanılmaktadır.SIK kanat dunam,buhar ve benzeri yapışma oranı daha düşük uçucu maddelerde kullanılır.SERVİS BAKIM YEDEK PARÇA HİZMETİMİZ MEVCUTTUR.

ENDÜSTRİYEL MUTFAK DAVLUMBAZ SİSTEMLERİ
 davlumbaz
Endüstriyel davlumbaz restaurant,yemekhane,üretim makinaları ve benzeri alanlarda buhar,toz,duman gibi uçucu gazların toplanması için ihtiyaca göre üretilen paslanmaz,galvaniz ve dkp saclardan imal edilen ünitelerdir.

YUVARLAK BACA TİPİ FANLAR baca fanı       baca fanı                                               
Yuvarlak baca fanları genelde davlumbaz bacalarına ve 50 m2 alanların altındaki mekanlara havalandırma amaçlı kullanılmaktadır.ses desibeli makul seviyelerde olduğundan rahatsız edici ses çıkarmamaktadır.kanal tipi fanların her iki tarafıda kanalara uyum sağlarak kelepçe ile montaj yapıla bilir.fanlar her türlü montaj yönünde problemsiz çalışmaktadır.yağlı baca kullanımda filitre takılması önemlidir.BU KATAGORİDE FARKLI MODELLERDE FANLARIMIZ MEVCUTTUR.

MANTAR TİPİ FANLAR
 mantar tipi fanlar

Mantar fan Serisi çatı tipi radyal fanlar yatay atışlıdır. 400°C sıcaklığındaki havayı 2 saat boyunca tahliye edebilecek şekilde özel olarak dizayn edilmiştirler. Bununla birlikte tüm modeller 120°C hava geçiş sıcaklığında sürekli çalışmaya uygundurlar.Fan montaj plakaları galvaniz çelik sacdan, fan şapkaları ise sıvama alüminyumdan mamuldür.Bacalara uygulanmaktadır.BİZİMLE İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ.

SALYANGOZ FANLAR
 salyangoz fanlar

Salyangoz fan Alçak basınçlı,orta basınçlı ve yüksek basınçlı fanlar olarak üçe ayrılırmaktadır birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu tür fanlar genellikle ağır sanayilerde kullanılır.fırınlar, Ocaklar, boya fırınları ve tekstil sektöründe salyangoz fan sistemi oldukça önemli bir ihtiyaçtır.toz,talaş vebenzeri tıkanma oranı yüksek işlerde kullanıma uygundur.

AKTİF KARBON FİLİTRE
 kaset tipi aktif karbon filtre

Karbon fitre Hava Arıtımı Koku Giderimi Basınçlı Hava Saflaştırma Solvent geri kazanım, Baca Gazı Temizlenme İçme Suyu Arıtımı Atık Su Arıtımı Kimya, Gıda Sanayi ve Rafineri Ayrıştırma Saflaştırma İşlemleri Biyogaz Saflaştırması Kullanılan kömürümsü bir maddedir.son yıllarda hava kirliliğinin önlenmesi için restouran,fırın,ve senayilerde bacalara uygulanmaktadır.koku,duman şikeyetlerininiz büyük orada azaltan bir filitre sistemidir.İMALAT VE UYGULAMALARIMIZ MEVCUTTUR.

ÇİFT CİDARLI VE TEK CİDARLI BACALAR
 çelik baca çitf cidarlı

metal Bacalar kullanın şekline göre galvaniz,krom(paslanmaz),ve dkp saclardan imal edilir.ÇİFT CİDAR NEDİR çift cidar bacaların dıştan yüksek oğunlukta taş yünü ile izole edilip üzerinin paslanmaya karşı alaminyum veya kromile kaplanmasına denir.yoğuşmadan dolayı korozyonu önlemesinin yanı sıra yangın durumunda sıçrama yapmasını büyük ölçüde engeller.İMALAT VE UYGULAMALARIMIZ MEVCUTTUR.

SULU SİSTEM BACA FİLTRESİ
 sulu sistem filitre

Sulu sistem filtreler Kirli dumanın,gaz ve ucucu maddelerin su dolu tankın içerisinde su püskürtme aracılığı ile temizlendiği ve atmosfere temiz havanın salınmasını sağlayan sulu baca filtre sistemi, işletmeleri dumandan, kokudan, hava kirliliğinden ve de yangından kurtaran sulu baca filtresi temiz hava sağlayarak hava kirliliğini de büyük oranda önlemektedir.İMALAT VE MONTAJ HİZMETİ VARMEKTEYİZ.

ELEKTROSTATİK BACA FİLİTRELERİ

 elektrostatik filtre


Elektrostatik filtreler hava ısıtıcıları ile cebri çekme fanları arasına yerleştirilecektir. Böylece baca gazının içerdiği uçucu küllerin, gaz kanalları ve fan kanatlarında oluşturabileceği aşınmalar da önlenebilecektir. Elektrostatik filtreler, askıda katı madde içeren gazların, oluşturulan elektrik alanı içerisinden geçirilerek, yükleme elektrotları ile elektriksel olarak negatif yükle yüklenmesi ve negatif yükle yüklenmiş maddelerin pozitif toplama elektrotlarında toplanarak gazdan ayrılması ilkesi ile çalışmaktadır.BİZMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ.

TESİSAT YALITIMI VE ALÜMİNYUM KAPLAMA

 gofraj sac kaplama

Tesisat Yalıtımı ve goraj kaplama bir binanın ısıtılması veya soğutulması için harcanan enerjiden tasarruf edilmesinde önemi büyüktür. Özellikle binaların ısıtılmayan bölümlerinden geçen tesisatın ve vanaların yalıtımı yapıldığı taktirde enerji tasarrufu çok önemli mertebelerdedir. Bu sebeple tesisatı oluşturan, boruların, tankların, depoların, klima kanallarının, vana ve armatürlerin, içerisinden geçen akışkanın sıcak ya da soğuk oluşuna göre uygun yalıtım malzemeleri ile yalıtılması ve dış ortodan etkilenmemesi için alaminyum gofraj,krom ile kaplanması gerekmektedir.BU ALANDA HİZMET ALMAK İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.