Havalandırma Baca ve Davlumbaz Sistemleri

0538 631 08 50 (aramak için tıkla)

Saat
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret163781
HAVALANDIRMA MENFEZLERİ
SPİRO HAVA KANALLARI
HAVALANDIRMA HİZMET BÖLGELERİMİZ
spiro boru

OTOPARK HAVALANDIRMA SİSTEMİ

OTOPARK HAVALANDIRMA SİSTEMİ

OTOPARK HAVALANDIRMASI

   Garajlarda uygun havalandırma olmazsa, motor egzozlarında atılan hidrokarbonlar, kükürt, kurşun ve CO gazları zehirlenmeye neden olur. Garajlar doğal veya mekanik olarak havalandırılabilir. Doğalhavalandırmada, tüm kesitten hava akımı sağlamak için, karşılıklı olarak eşit dağıtılmış açıklıklar bırakılmalıdır. Bunların birbirine olan uzaklıkları yerüstü garajlarında en çok 35 m, yer altı garajlarında ise 20 m olacak şekilde düzenlenmelidir. Bu açıklıkların kesitleri orta ve büyük garajlarda park alanı başına 0.06 m2 olmalı, küçük ve orta garajlarda ise dış kapılarda park alanı başına 150 cm2 kesit oluşturulmalıdır.

  Doğal havalandırmanın uygun olmadığı yerlerde mekanik havalandırma uygulanmalıdır. ASHRAE standartlarına göre kapalı garajlarda m3 başına 14.4 m3/h havalandırma gerekmektedir. Hava miktarının belirlenmesinde diğer bir yaklaşım saatteki hava değişim miktarıdır. Bu değer yine ASHRAE tarafından 4–6 defa/saat olarak verilmiştir. Enerji tasarrufu açısından fanlar eşit büyüklükte ve birden fazla olmalıdır veya hızı ayarlanabilen fanlar konmalıdır.

  Garajlar için sürekli çalışma da CO seviyesi 50 ppm değerinde tutulmalıdır. Tehlike sınırı 100 ppm olup CO miktarı bu değeri kesinlikle aşmamalıdır. Mekanik havalandırmada özellikle egzoz sistemleri tercih edilir. Her sistem için kurulacak çift egzoz fanı ile garaj boyunca hiçbir ölü hacim

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.83746.8648
Euro7.68057.7113
Hava Durumu
SULU SİSTEM BACA FİLTRELERİ
TESİSAT YALITIMI VE ALÜMİNYUM KAPLAMA
DİKDÖRTGEN HAVA KANALLARI
YUVARLAK BACA FANLARI
YUVARLAK BACA FANLARI
SALYANGOZ FANLAR
ELEKTROSTATİK BACA FİLİTRELERİ