• https://www.facebook.com/aft.havalandirma/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905386310850
  • https://twitter.com/aftbaca
  • https://www.instagram.com/aftbaca/
  • https://www.youtube.com/watch?v=fRmaMOwvZ4U

Havalandırma Baca ve Davlumbaz Sistemleri

0538 631 08 50 (aramak için tıkla)

Baca Ve Havalandırma sistemleri
havalandırma ve baca sistemlerinde hava kanalarıyla bacadan kimyasalların veya dumanın çıkması sağlanmış olur
Davlumbaz
Endüstriyel davlumbazlar genel olarak restoran lokanta kafelerde ızgara yapılan toz emiş sistemlerinde ızgaracılarda çıkan gazın kimyasalların ve tozun toplanılarak havalandırma veya baca ya yönlendirilmesini sağlayan malzemeye endüstriyel davlumbaz denir
Salyangoz Fan
Salyangoz tipi fanlar genel amacı davlumbaz la toplanılan gazların havalandırma ve baca sistemleriyle dışarı atılmasını sağlar salyangoz tipi fanlar genel olarak ısı yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde tercih edilir
Tank Ve Silo İzolasyonu
tank ve silolarda ısı kaybını en aza indirmek için kullanılan sistemlerdir. Taş yünü ve kauçuk gibi malzemelerden izole edilen tank veya silo üzerine alüminyum paslanmaz sac ile kaplanılarak muhafaza edilmiş olur

Okul Havalandırması

Okul Havalandırması

okul havalandırması

Okullardaki dershanelerde genellikle teneffüs aralarında pencereler açılarak doğal havalandırma yapılır. Ancak merkezi santralle veya iç hava kalitesi yönünden daha sağlıklıdır.

Merkezi havalandırmada hava , koridor tarafındaki duvarda açılan menfezlerde pencere altlarına veya tavandan üflenir. Pis hava pozitif basınç sayesinde koridora atılır. Kişi başına dış hava miktarı 30 m3 / h , 4 – 5 hava değişimine karşılık gelir.

Okul Kimya Laboratuvar havalandırması

Kimya laboratuarlarında egzoz havalandırma sistemi kullanılabilir. Deney setleri üzerindeki davlumbaz hava emişi için aspiratör kullanılabilir. Taze hava odaya döşeme seviyesinden verilmelidir.

Okul Toplantı Salonu havalandırması

Toplantı salonlarında havalandırma , sıcak hava ile ısıtma veya klima sistemine ihtiyaç gösterir. Isı ihtiyacının %50 – %75’lik kısmı radyatörle karşılanır. Hava ihtiyacı kişi başına 30 m3 / h verilmelidir.

Okul Tuvaleti havalandırması

Pencerelerle havalandırma yapılmalıdır. Bu kullanışlı olmuyorsa vantilatörle emiş yapılmalıdır. Hava koridordan alınmalıdır. Hava değişimi saatte 5 – 8 kez olmalıdır.