• https://www.facebook.com/aft.havalandirma/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905386310850
  • https://twitter.com/aftbaca
  • https://www.instagram.com/aftbaca/
  • https://www.youtube.com/watch?v=fRmaMOwvZ4U

Havalandırma Baca ve Davlumbaz Sistemleri

0538 631 08 50 (aramak için tıkla)

Baca Ve Havalandırma sistemleri
havalandırma ve baca sistemlerinde hava kanalarıyla bacadan kimyasalların veya dumanın çıkması sağlanmış olur
Davlumbaz
Endüstriyel davlumbazlar genel olarak restoran lokanta kafelerde ızgara yapılan toz emiş sistemlerinde ızgaracılarda çıkan gazın kimyasalların ve tozun toplanılarak havalandırma veya baca ya yönlendirilmesini sağlayan malzemeye endüstriyel davlumbaz denir
Salyangoz Fan
Salyangoz tipi fanlar genel amacı davlumbaz la toplanılan gazların havalandırma ve baca sistemleriyle dışarı atılmasını sağlar salyangoz tipi fanlar genel olarak ısı yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde tercih edilir
Tank Ve Silo İzolasyonu
tank ve silolarda ısı kaybını en aza indirmek için kullanılan sistemlerdir. Taş yünü ve kauçuk gibi malzemelerden izole edilen tank veya silo üzerine alüminyum paslanmaz sac ile kaplanılarak muhafaza edilmiş olur

Sivas izolasyon firması    27.11.2020

 

Sivvas ve çevresinde hizmet vermekte olanizolasyon firmamız boru (tesisat) izolasyonu,tank izolasyonu ve ses izolasyonu (yalıtımı) yapmaktadır

sivasta yapmış olduğumuz tesisat borusunun izolasyonu ve kaplaması

sivas izolasyon firması

1-)Sivas da yapmış olduğumuz tesisat üzerine paslanmaz saç kaplama

Tesisatın içerisindeki akışkanların ısısını muhafaza edildikten sonra tesisatın üzeri paslanmaz saç ile kaplanır.Bu sayede kaplamanın altındaki yalıtım malzemesi korunmuş olur.Paslanmaz saç kaplama dayanıklı ve uzun vadeli bir çözümdür.Tesisat üzerine paslanmaz saç kaplama genel kulanım alanları kaplamanın aşınma yaratabileceği asidik,kostik,nemli v.b alanlarda kullanılır.Paslanmaz saç kaplamanın işçili oldukça zor fakat dayanıklılığı bir o kadar uzundur.

 

2-)Sivas da yaptığımız Tesisat üzerine alüminyum saç kaplama

Tesisat üstüne alüminyum saç kaplama taş yünü veya kauçuk ile yalıtımı yapılan tesisat borusunun üzeri alüminyum saç ile kaplanır böylelikle alta ki izolasyonun muhafazası sağlanmış olur. Fiyat bazlı bakıldığında alüminyumun kolay ve hızlı işçiliği sayesinde paslanmaz kaplamadan daha uygun fiyatlıdır.

Sivas'ta hizmet vermekte olan sivas izolasyon firmamızın yapmış olduğu tank izolasyonu ve kaplaması

sivas tank izolasyonu

1-)Sivas'da yaptığımız Taş yünü (izocamlı) tank izolasyonu (kaplama)

Taş yünü (İzocam) tank izolasyonu yapılmasının en temel nedeni ısı kayının en az  indirebilmektir.Taş yünü sıcak ürünün daha yavaş soğumasını engellemekle beraber sıvıların kış mevsimlerinde donmasını da engellemektir.

Taş yünü (izocamlı) tank izolasyonu; tankın çevresini rabiz telli 50mm,80mm veya 100mm kalınlığındaki farklı yoğunluklarda taş yünü ile tankın çevresi dış ortamdaki sıcak veya soğuk havayla teması kesildikten ve ısı kaybı önlendikten sonra tankın izolasyonunu muhafaza etmek için taş tünü sarılan tankın dış tarafı alüminyum,paslanmaz saç veya galvanize saç ile kaplanılır.

2-)Sivas'da yaptığımız Seramik yünü tank izolasyonu(kaplama)

Seramik yünü tank izolasyonu taş yününün dayanamayacağı aşırı yüksek sıcaklıklarda kullanılır.

3-)Sivas'da yaptığımız Kauçuk tank izolasyonu (kaplama)

Kauçuk  tank izolasyonu tankın içerisinde bulunan soğuk sıvıların ve gazların sıcak ortamdaki havayla temasında,sıcak havanın tank üzerinde su damlası oluşumu yapar bu su damlamaları tankın içerisinde bulunan gazların veya sıvıların ısınması anlamına gelmekle beraber kapalı ortamda bulunan,yerin su birikintisi oluşur.

Kauçuk tank izolasyonu profesyonel ekiplerce yapılmasa yapılan tankın izolasyonu hiçbir işe yaramaz ve amaçsız masraf açmış olursunuz.

Sivas da yaptığımız ses izolasyonu ve yalıtımı